Bakteriální vaginóza

Bakteriální infekce pochvy je stav, kdy se počet bakterií mléčného kvašení sníží, zvýší se hodnota pH a začnou se množit jiné, tzv. “špatné” bakterie.

Hlavní příznaky bakteriální vaginózy:

Bakteriální vaginózu může způsobit i jiný faktor a to například příliš dlouhé menstruační krvácení, přehnaná hygiena nebo pohlavní styk. Ale také léčba antibiotiky, používání intravaginální nebo nitroděložní antikoncepce může ovlivnit bakteriální rovnováhu v pochvě.

Nepříjemný zápach

Nepříjemný zápach z pochvy připomínající rybinu signalizuje bakteriální vaginózu.

Vaginální výtok

Vaginální výtok je normálním stavem u každé ženy, ale pokud pociťujete diskomfort nebo výtok změní barvu případně začne zapáchat, není něco v pořádku a mohlo by se jednat o bakteriální vaginózu.

Nepříjemné pocity v pochvě

Pociťujete diskomfort jako je svědění, podráždění nebo pálení? Jedná se o hlavní příznaky bakteriální vaginózy.

Těhotenství

Bakteriální vaginóza je onemocnění způsobené přemnožením bakterie zvané Gardnerella vaginalis, která mění pH poševního prostředí. Tyto bakterie produkují látky, které způsobují typický rybí zápach.

Výtok během těhotenství je ve většině případů zcela normální, je způsoben především zvýšeným prokrvením stěny pochvy. „Normální“ výtok v těhotenství je průhledný nebo bílý, bez zápachu a bez svědění nebo pálení. V některých případech může být ale příznakem infekce. Nerovnováha vaginální flóry může být jedním z důvodů nepříjemných komplikací v období těhotenství.

Užívání přípravku Lactofeel je bezpečné pro těhotné a kojící ženy.